1. Ana Sayfa
  2. Yurtdışı
  3. Custom Model BMW R nineT

Custom Model BMW R nineT

featured

BMW’nin klasikl R nineT modeli kişiselleştirme olanaklarına sahip tasarımıyla Bavyera markasından hoş bir şekilde retro görünümlü bir motosiklet olarak geliştirilmiş. Moskovalı firma Zillers Garage, havacılık temalı en yeni özel yapımıyla bu motosikleti yepyeni bir seviyeye taşıdı.

Bu motosikletin 2016 BMW R nineT modelden geliştirilmesine başladığına inanmak zor. Firma sahibi Dmitry Golubchikov, motosiklete aynı zamanda hem kıvrımlı hem de aerodinamik görünen tam bir özel üstyapı verdi. Aslında, tüm üstyapı alüminyum kullanılarak elde edildi ve bu projenin tamamlanması 10 ay sürdü. LED farın etrafındaki kaplama yakıt deposu bölümüne doğru gidiyor. Gidon ve gösterge paneli alanı, düzgün bir siluet için tüm düz olmayan kısımları gizleyerek kıvrımlı bir panel ile birleştirilmiş.

Klipsli gidonlar, yanlardan çok az hareket ediyor gibi görünüyor, ancak bu geleneği oluştururken akılda tutulan ilk şey pratiklik değil. Gidonlar, tanka monteli şalt, ayak pedalı, debriyaj ve fren ana silindirleriyle birlikte özel olarak üretilmiş. Ayrıca yakıt deposuna monte edilmiş minimalist bir dijital hız kadranı bulunmakta. Üstü alt kısmına göre düz olacak şekilde tasarladılar, böylece motosikleti dik tutmak için alt grenaj ebadı iki katına çıktı.

Ters ön çatallı ön maşa ve BMW Paralever arka monoshock’un garip durduğunu düşünebilirsiniz. Ancak özel bir pnömatik çalıştırma sistemi kullanarak yerden yükselebilmesini sağlamışlar.

BMW, Hibritlerinde Yol Menzilini Artıracak
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz abone olun ve yeni gelişmelerden haberdar olun. E-Posta Bülten Aboneliği için TIKLAYIN!

Yazar Hakkında

Motosiklet ve Teknoloji konulu yayınlar yapan Mototekno, bir dijital yayın kuruluşudur.

Yorum Yap